Margaréta Steiffová  (2005)

Margarete Steiff 
89 min   70%
Réžia: Xaver Schwarzenberger
Kamera: Xaver Schwarzenberger
Krajina: Nemecko
Dátum vydania: 09.02.2006
Popis na CSFD
Každý, kto niekedy vstúpil do obchodu s hračkami, pozná slávneho medvedíka Teddy od firmy Steiff. No takmer nikto nevie nič o živote matky tohto plyšového zvieratka. Margarétu Steiff už ako malé dieťa postihla detská obrna, následkom čoho zostala aj napriek bolestným operáciám a liečeniu celý život pripútaná na invalidný vozík. Neľahké posledné roky 19-eho storočia ponúkali takto postihnutej mladej žene len veľmi málo nádeje na plnohodnotný život. No vďaka neuveriteľnej sile vôle, nápaditosti, životného optimizmu a s pomocou milovaného brata Fritza sa jej podarilo vyučiť sa za strihačku a šičku a otvoriť si vlastnú živnosť. Z lásky k deťom skúsila vyrábať svoje prvé zvieratká z plste a tým sa začal odvíjať jeden z najzaujímavejších úspešných podnikateľských príbehov. No či sa Margarete podarí nájsť aj súkromné šťastie, zostáva dlho neisté.(oficiální text distributora)
Celý popis

Réžia
Xaver Schwarzenberger
Soundtrack
Hans-Jürgen Buchner
Kamera
Xaver Schwarzenberger
Trvanie filmu
89 min

Hodnotenie
70% (3.5) z 1 hodnotení
CSFD
68%
IMDB rating
7
Popis
Tento nadpriemerný film Margaréta Steiffová sa natočil v roku 2005. Film je ohodnotený na 70%. Trvá 89 min. Hlavné postavy si zahrali Heike Makatsch, Felix Eitner, Hary Prinz.
Názov
Margaréta Steiffová 2005

Diskusia k filmu Margaréta Steiffová

Žiadne komentáre
Pre možnosť komentovať sa prosím prihláste
Prihlásenie / Registrácia
Kam ďaľej
Dnes 0 zobrazení
22. 06. 2016


Ďaľšie filmy 2005

2005  50%

Naše stránky uvedené nižšie používajú súbory cookies, ktoré nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Viac info
Stránky: akcne-filmy.sk, animovane-filmy.sk, dobrodruzne-filmy.sk, dokumentarne-filmy.sk, drama-filmy.sk, fantasy-filmy.sk, historicke-filmy.sk, horory-filmy.sk, komedie-filmy.sk, mysteriozne-filmy.sk, rodinne-filmy.sk, romanticke-filmy.sk, scifi-filmy.sk
OK