Pietje Bell  (2002)

Pietje Bell 
110 min   60%
Réžia: Maria Peters
Krajina: Nemecko
Popis na CSFD
Príbeh o 9-ročnom chlapcovi, ktorý zvrátil celý chod pokojného mesta... Pietje Bell (Quinten Schram) je 9-ročný chlapec, syn obuvníka, ktorého viacerí považujú za neukáznené, veľmi živé, drzé a svojrázne decko. Postrach Rotterdamu. Jeho živelná povaha sa najviac prejaví vo chvíli, keď zmarí sprievod tlačového magnáta. Ten totiž na podporu svojich novín uskutočnil sprievod na oslavu svojho úspechu a miliónového konta. Tento precedens sa na druhý deň objavil na titulnej stránke menej úspešných novín. Vzápätí sa tam objavil článok o Pietjeovom zmiznutí na brehu rieky, keď si všetci mysleli, že sa utopil. Našťastie si len vychutnal príjemné chvíľky s námorníkmi na malej lodi. Klesať ku dnu však začali konkurenčné bohaté noviny. Pietje sa však v novinách nechtiac objavoval čoraz častejšie napríklad aj vtedy, keď vystupoval ako tanečnica len preto, aby pomohol pre svojho kamaráta zarobiť peniaze. Aj keď má vo svojej povahe čosi výtržnícke, čo sa však pravými slovami nazýva schopnosťou a odhodlaním povedať svoj názor, v skutočnosti sa riadi heslom: dokáž sa podeliť s druhým a priatelia si navzájom veria... A titulky v denníku pribúdajú: Pietje Bell sa mstí, Pietje Bell zatiahol za ručnú brzdu premávka vlakov zastavená, Pietje Bell stavia mesto do pozoru, Pietje Bell zachraňuje koňa panika v meste... ale Pietje Bell pomáha aj svojmu otcovi vymáhať peniaze za topánky, rozhodne sa riešiť dokonca aj otázku nezamestnanosti... skrátka Pietje Bell sa jednoducho nevzdáva! Keď však vyjde v novinách článok, že Pietje Bell je podozrivý z krádeže, jeho otec sa môže rozlúčiť so zákazníkmi. A keď vyjde titulka, že vykoľajil električku, Pietje na vlastnej koži pocíti, ako médiá dokážu ovplyvniť život nevinného človeka, od ktorého sa odvrátil aj najlepší zlodejský kamarát. Pietje Bell sa však nevzdáva ani teraz a vydavateľovi denníka Paulovi Velingovi pred všetkými vykričí, že zrádza pravdu a je mizerný novinár. Práve tohto mizerného novinára však Pietje privedie na stopu ozajstných zlodejov...(oficiální text distributora)
Celý popis

Réžia
Maria Peters
Trvanie filmu
110 min

Hodnotenie
60% (3) z 1 hodnotení
CSFD
60%
IMDB rating
6
Popis
Film Pietje Bell bol natočený v roku 2002. Hodnotenie filmu je 60%. Film má 110 min. Hlavné úlohy si zahrali Quinten Schram, Frensch de Groot, Sjoerd Metz.
Názov
Pietje Bell 2002

Diskusia k filmu Pietje Bell

Žiadne komentáre
Pre možnosť komentovať sa prosím prihláste
Prihlásenie / Registrácia
Kam ďaľej
Dnes 0 zobrazení
29. 07. 2016


Ďaľšie filmy 2002

Naše stránky uvedené nižšie používajú súbory cookies, ktoré nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Viac info
Stránky: akcne-filmy.sk, animovane-filmy.sk, dobrodruzne-filmy.sk, dokumentarne-filmy.sk, drama-filmy.sk, fantasy-filmy.sk, historicke-filmy.sk, horory-filmy.sk, komedie-filmy.sk, mysteriozne-filmy.sk, rodinne-filmy.sk, romanticke-filmy.sk, scifi-filmy.sk
OK