Vyhnanci  (2000)

Vyhnanci 
84 min
Réžia: Alois Ditrich
Krajina: Slovensko
Popis na CSFD
Videofilm Vyhnanci, nakrútený podľa divadelnej Hry na pc, playstation, xbox, mobil a online hry" href="https://www.najhry.com/">Hry významného írskeho spisovateľa Jamesa Joycea (1882 - 1941), ktorý novátorsky zasiahol do vývoja modernej svetovej literatúry najmä svojim ťažiskovým románom Odysseus, prináša komornú psychologickú štúdiu protirečivých ľudských vzťahov. Napriek tomu, že autor žil dlhé roky mimo vlasti, skúsenosti z mladosti boli pre neho stálou umeleckou inšpiráciou - aj svoju jedinú drámu Exiles situoval do prostredia írskej inteligencie na začiatku 20. storočia. Dobové politikum - boj o nezávislosť krajiny a rozbroje vo vlasteneckom tábore - tvoria však len akúsi osobnú prehistóriu hrdinov, naskicované pozadie zložitých väzieb štvorice postáv, ktoré sa stretávajú po mnohých rokoch. Richard Rowan, vzdelanec a známy literát, rozohráva po návrate z politického exilu v Taliansku riskantnú citovú hru s manželkou Bertou, dávnym druhom, novinárom Robertom a svojou ctiteľkou, intelektuálne založenou Beatrice. Osobitá variácia "milostného štvoruholníka" sa zau zlí vo chvíli, keď Robert začne dvoriť priateľovej žene, ktorá vzápätí o všetkom informuje svojho muža... Richard, priťahovaný Beatrice, skúma podoby lásky i priateľstva svojich najbližších v snahe hľadať hranice slobody, dôvery, nevery, pričom šikovne manipuluje s pocitmi viny i zodpovednosti, konvenciami i zábranami, túžbami aj drobnými vzburami... Mučivé spovede, rafinované útoky, prekvapivé priznania, údery pod pás, skepsa aj irónia napĺňajú súžitie manželov i priateľov napätím a tajomstvom.(oficiální text distributora)
Celý popis

Réžia
Alois Ditrich
Soundtrack
Michal Novinski
Kostými
Simona Vachálková
Trvanie filmu
84 min

Popis
Tento film Vyhnanci sa točil v roku 2000. Trvanie je 84 min. V hlavných úlohách Richard Stanke, Matej Landl, Szidi Tobias.
Názov
Vyhnanci 2000
Vyhnanci V TV 20.04. 2017 09:50 na Dvojka

Diskusia k filmu Vyhnanci

Žiadne komentáre
Pre možnosť komentovať sa prosím prihláste
Prihlásenie / Registrácia
Kam ďaľej
Zdroje
IMDB Link
Dnes 0 zobrazení
05. 07. 2016


Ďaľšie filmy 2000

Naše stránky uvedené nižšie používajú súbory cookies, ktoré nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Viac info
Stránky: akcne-filmy.sk, animovane-filmy.sk, dobrodruzne-filmy.sk, dokumentarne-filmy.sk, drama-filmy.sk, fantasy-filmy.sk, historicke-filmy.sk, horory-filmy.sk, komedie-filmy.sk, mysteriozne-filmy.sk, rodinne-filmy.sk, romanticke-filmy.sk, scifi-filmy.sk
OK