Vracenky  (1990)

Vracenky 
90 min   77%
Réžia: Jan Schmidt
Kamera: Jiří Krejčík ml.
Krajina: Česko
Popis na CSFD
Česká čierna komédia o dobrodružstvách jedného pražského chlapca a o tom, čo v dejepise nebolo. Nezvyčajný titul čiernobielej snímky pochádza z chlapčenskej loptovej Hry na pc, playstation, xbox, mobil a online hry" href="https://www.najhry.com/">Hry, ktorou sa zabávajú malí hrdinovia za kostolnou stenou v pražskom Starom meste. Súčasne však evokuje návrat do tragického obdobia začiatku päťdesiatych rokov, kedy sa rozpútala vlna komunistického bezprávia, videného očami desaťročného Honzíka Domnosila, komentár ktorého sprevádza divákov celým filmom. Spoznávame chlapcovo rodinné zázemie a štvorročnú sestričku Petrušku s jej pokrokovými riekankami a heslami, rozvedenú mamičku, úprimne veriacu v dobro komunizmu na rozdiel od jej skeptického priateľa, reakcionára Františka. Honzík prežíva vnútorné rozpory, v ktorých sa stretáva detsky naivná viera v Boha s detsky naivnou vierou v Lenina (uvažovalo sa aj o názve filmu Ako som sa modlil k Vladimírovi Iľjičovi) a prežíva typicky chlapčenské trápnosti. V humornej polohe sú zachytené aj vážne veci.(oficiální text distributora)
Celý popis

Réžia
Jan Schmidt
Soundtrack
Jiří Šust
Kamera
Jiří Krejčík ml.

Scénar
Milan Ležák
Kostými
Marie Franková
Trvanie filmu
90 min

Hodnotenie
77% (3.9) z 1 hodnotení
CSFD
81%
IMDB rating
7
Popis
Vracenky je z roku 1990. Hodnotenie filmu je 77%. Trvanie je 90 min. V hlavných úlohách Jakub Cihák, Ondrej Dudek, Jana Frejová.
Názov
Vracenky 1990

Diskusia k filmu Vracenky

Žiadne komentáre
Pre možnosť komentovať sa prosím prihláste
Prihlásenie / Registrácia
Kam ďaľej
Dnes 0 zobrazení
23. 02. 2017


Ďaľšie filmy 1990

Naše stránky uvedené nižšie používajú súbory cookies, ktoré nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Viac info
Stránky: akcne-filmy.sk, animovane-filmy.sk, dobrodruzne-filmy.sk, dokumentarne-filmy.sk, drama-filmy.sk, fantasy-filmy.sk, historicke-filmy.sk, horory-filmy.sk, komedie-filmy.sk, mysteriozne-filmy.sk, rodinne-filmy.sk, romanticke-filmy.sk, scifi-filmy.sk
OK