Stammheim - Die Baader-Meinhof-Gruppe vor Gericht  (1986)

Stammheim - Die Baader-Meinhof-Gruppe vor Gericht 
107 min   69%
Réžia: Reinhard Hauff
Krajina: Nemecko
Popis na CSFD
Prvého júna 1972 boli zajatí členovia RAF Andreas Baader a Jan-Carl Raspe. Onedlho polícia zadržala aj Ulriku Meinhof a Gudrun Ensslinovú. Po rokoch väznenia na samotke nového väzenia so zvýšenou ostrahou, vybudovaného špeciálne pre členov RAF v Štuttgarte, začal 21. mája 1975 proces s militantmi. V priebehu súdu došlo k mnohým zmenám zákonov, aby bolo možné urobiť „krátky proces“ so „zdanlivo nekontrolovateľnými teroristami“. Dvadsiateho ôsmeho apríla 1977 boli všetci odsúdení na doživotie. Ulrike Meinhof v tom čase už bola takmer rok mŕtva - 9. mája 1976 ju našli v cele obesenú, avšak čoskoro sa začali ozývať hlasy spochybňujúce samovraždu. Po oslobodení rukojemníkov uneseného lietadla Lufthansy v Mogadishi spáchali 18. októbra 1977 aj jej komplici kolektívnu samovraždu vo svojich celách. Avšak ani tieto úmrtia neboli nikdy jednoznačne dokázané ako samovraždy.(whack)
Celý popis

Réžia
Reinhard Hauff
Scénar
Stefan Aust
Trvanie filmu
107 min

Hodnotenie
69% (3.5) z 1 hodnotení
IMDB rating
7
Popis
Stammheim - Die Baader-Meinhof-Gruppe vor Gericht sa natočil v roku 1986. Hodnotenie 69%. Trvanie filmu je 107 min. V hlavných úlohách Ulrich Tukur, Hans Kremer, Therese Affolter.
Názov
Stammheim - Die Baader-Meinhof-Gruppe vor Gericht 1986

Diskusia k filmu Stammheim - Die Baader-Meinhof-Gruppe vor Gericht

Žiadne komentáre
Pre možnosť komentovať sa prosím prihláste
Prihlásenie / Registrácia
Kam ďaľej
Zdroje
IMDB Link
Dnes 0 zobrazení
28. 06. 2016


Ďaľšie filmy 1986

1986  58%

Naše stránky uvedené nižšie používajú súbory cookies, ktoré nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Viac info
Stránky: akcne-filmy.sk, animovane-filmy.sk, dobrodruzne-filmy.sk, dokumentarne-filmy.sk, drama-filmy.sk, fantasy-filmy.sk, historicke-filmy.sk, horory-filmy.sk, komedie-filmy.sk, mysteriozne-filmy.sk, rodinne-filmy.sk, romanticke-filmy.sk, scifi-filmy.sk
OK