Spectre  (1977)

Spectre 
98 min   62%
Réžia: Clive Donner
Kamera: Arthur Ibbetson
Popis na CSFD
Pilotný film nerealizovaného detektívno-hororového seriálu z produkcie Genea Roddenberryho. William Sebastian (Robert Culp) je kriminológ, ktorý študuje okultné javy s cieľom vysvetliť záhady zla v ľuďoch. Na jednom z jeho dobrodružstiev je naňho uvrhnutá kliatba, v dôsledku ktorej neustále potrebuje lekársku starostlivosť. Skontaktuje sa preto so svojím starým kolegom, Dr. "Hamom" Hamiltonom (Gig Young), a pozve ho do svojho domova, aby mu pomohol s prípadom súvisiacim s rodinou Cyonovcov. Dr. Hamilton je skeptický voči nadprirodzeným javom a keď sa stane svedkom záhadných udalostí, myslí si, že ide o triky, ktoré pripravuje Sebastian a jeho domáca Lilith (Majel Barrett). Do Sebastianovho domu nečakane prichádza dáma, ktorá o sebe tvrdí, že je Anitra Cyonová (Ann Bell), a žiada ukončenie vyšetrovania prípadu svojej rodiny. Sebastian zisťuje, že tajomná návštevníčka nie je Anitra, ale sukubus, ktorý sa mu snaží zabrániť pokračovať v prípade. S pomocou Knihy Tobit sa mu podarí démona poraziť a spolu s Hamom odchádza na letisko. Dvojica v sprievode Mitriho Cyona (John Hurt) odlieta do Londýna, cestou však dôjde k zlyhaniu motora. Sebastian tvrdí, že chybu spôsobili nadprirodzené sily. Po príchode do Anglicka sa Sebastian vydáva do domu svojho spolupracovníka, Dr. Quala. Budovu však nachádza v plameňoch a vnútri objaví doktorovo znetvorené telo, umiestnené v prostriedku pentagramu. Skupinka po zdrvujúcom zážitku odchádza do sídla Cyonovcov, kde ich privíta Sir Geoffrey, starší brat Anitry a Mitriho. Geoffrey vie, že Sebastian a Ham ho prišli vyšetrovať a otvorene sa proti nim postaví. Počas večere Anitra konštatuje, že Geoffrey sa v poslednom čase výrazne zmenil, čo sa odrazilo aj na atmosfére celého sídla. Nasledujúci deň na Mitriho zaútočia psy a vážne ho porania. Sebastian i Ham tušia, že za útokom stojí Geoffrey a začnú odhaľovať skryté zákutia veľkého sídla. Blízko opustených ruín objavia skrytý chrám venovaný démonovi Asmodeovi. Skrsne v nich podozrenie, že Geoffrey je mŕtvy a Asmodeus posadol jeho telo. Dvojica sa pripraví na útok proti démonovi a vyzbroja sa zbraňami, ktoré by mohli satanský kult poraziť. Avšak Asmodeova moc je väčšia, než sa na prvý pohľad zdalo: démon medzitým ovládol Mitriho a chystá rituál, na ktorom má Geoffrey obetovať Anitru. Jediný, kto môže démona poraziť, je Sebastian.(Incantator)
Celý popis

Réžia
Clive Donner
Soundtrack
John Cameron
Kamera
Arthur Ibbetson

Scénar
Gene Roddenberry
Trvanie filmu
98 min

Hodnotenie
62% (3.1) z 1 hodnotení
IMDB rating
6
Popis
Tento film Spectre bol natočený v 1977. Hodnotenie 62%. Trvá 98 min. Hlavné úlohy si zahrali Robert Culp, Gig Young, John Hurt.
Názov
Spectre 1977
Spectre V TV 07.12. 2018 20:15 na Prima

Diskusia k filmu Spectre

Žiadne komentáre
Pre možnosť komentovať sa prosím prihláste
Prihlásenie / Registrácia
Kam ďaľej
Zdroje
IMDB Link
Dnes 0 zobrazení
04. 07. 2016


Ďaľšie filmy 1977

Naše stránky uvedené nižšie používajú súbory cookies, ktoré nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Viac info
Stránky: akcne-filmy.sk, animovane-filmy.sk, dobrodruzne-filmy.sk, dokumentarne-filmy.sk, drama-filmy.sk, fantasy-filmy.sk, historicke-filmy.sk, horory-filmy.sk, komedie-filmy.sk, mysteriozne-filmy.sk, rodinne-filmy.sk, romanticke-filmy.sk, scifi-filmy.sk
OK