Ahoj, samček  (1977)

Ciao maschio 
110 min   69%
Réžia: Marco Ferreri
Kamera: Luciano Tovoli
Popis na CSFD
Odvážne i vtipné podobenstvo o stave ľudskej civilizácie sa odohráva v New Yorku. Mladý muž Lafayette pracuje ako osvetľovač v malej divadelnej skupine radikálnych feministiek. Tie experimentujú s rodovými úlohami a v rámci prípravy na svoju ďalšiu divadelnú inscenáciu musia pochopiť a osvojiť si násilný mužský naturel. Ich experimentu padne za obeť práve úbohý Lafayette, ktorého znásilnia. Osud však chcel, aby sa jedna z feministiek, Angelica, do Lafayetta zamilovala a čoskoro z nich je pár. Lafayette jedného dňa počas prechádzky na pláži naďabí na obrovský kostým King Konga. V ňom sa skrýva opustené šimpanzie mláďa. Mladík sa ho ujme s otcovskou láskou a vytvorí tak netradičnú rodinu. Akú šancu na prežitie má tento jeho absurdný plán? Marco Ferreri príznačne provokujúco stvárnil dilemu modeného človeka, rozpolteného medzi zvieracím a intelektuálnym pólom svojej existencie, medzi telesnou a spirituálnou podstatou. Jeho úvaha o smerovaní ľudstva je temná, no nechýba jej absurdný humor a ani trocha nádeje. Na MFF Cannes za film získal Zvláštnu cenu poroty.(oficiální text distributora)
Celý popis

Réžia
Marco Ferreri
Soundtrack
Philippe Sarde
Kamera
Luciano Tovoli

Scénar
Marco Ferreri, Gérard Brach
Trvanie filmu
110 min

Hodnotenie
69% (3.5) z 1 hodnotení
CSFD
70%
IMDB rating
7
Popis
Ahoj, samček je z roku 1977. Trvanie filmu je 110 min. Hlavné úlohy si zahrali Gérard Depardieu, Marcello Mastroianni, James Coco.
Názov
Ahoj, samček 1977

Diskusia k filmu Ahoj, samček

Žiadne komentáre
Pre možnosť komentovať sa prosím prihláste
Prihlásenie / Registrácia
Kam ďaľej
Dnes 1 zobrazení
05. 07. 2016


Ďaľšie filmy 1977

1977
1977  49%

Naše stránky uvedené nižšie používajú súbory cookies, ktoré nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Viac info
Stránky: akcne-filmy.sk, animovane-filmy.sk, dobrodruzne-filmy.sk, dokumentarne-filmy.sk, drama-filmy.sk, fantasy-filmy.sk, historicke-filmy.sk, horory-filmy.sk, komedie-filmy.sk, mysteriozne-filmy.sk, rodinne-filmy.sk, romanticke-filmy.sk, scifi-filmy.sk
OK