Horúčka  (1975)

Horúcka 
81 min   43%
Réžia: Martin Hollý ml.
Kamera: Stanislav Szomolányi
Krajina: Česko
Dátum vydania: 10.12.1975
Popis na CSFD
Psychologický príbeh o mladom vedúcom tlačiarne a jeho podriadených a "nebezpečnej zákazke zo západu". Hoci ide o účelovú, ideologicky motivovanú interpretáciu skutočnosti, obraz spoločensko politických problémov rokov 1968 - 69 ilustruje myslenie a konanie ľudí a spoločenské vzťahy v danom období. Tendenční a primitivní pamflet, těžkopádně natočený podle požadavků normalizační ideologie, se odehrává na sklonku 60. let a líčí zákeřné rejdy protisocialistických sil v jedné tiskárně. Proti poctivým komunistům tu vystupují bezcharakterní ničemníci myslící jen na vlastní prospěch a ochotní kvůli zisku třeba vydávat i škodlivý comics. Mladý hrdina se v této horečnaté atmosféře musí správně zorientovat, aby pochopil, které straně má uvěřit a která je dobrá.(oficiální text distributora)
Celý popis

Réžia
Martin Hollý ml.
Soundtrack
Zdeněk Liška
Kamera
Stanislav Szomolányi

Kostými
Milan Čorba, Júlia Ballagová
Trvanie filmu
81 min

Hodnotenie
43% (2.2) z 1 hodnotení
CSFD
46%
Popis
Horúčka sa natočil v roku 1975. Film je ohodnotený na 43%. Film má 81 min. Hlavné úlohy si zahrali Michal Docolomanský, Ludek Kopriva, Lucia Bernusová.
Názov
Horúčka 1975

Diskusia k filmu Horúčka

Žiadne komentáre
Pre možnosť komentovať sa prosím prihláste
Prihlásenie / Registrácia
Kam ďaľej
Dnes 1 zobrazení
05. 05. 2016


Ďaľšie filmy 1975

Naše stránky uvedené nižšie používajú súbory cookies, ktoré nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Viac info
Stránky: akcne-filmy.sk, animovane-filmy.sk, dobrodruzne-filmy.sk, dokumentarne-filmy.sk, drama-filmy.sk, fantasy-filmy.sk, historicke-filmy.sk, horory-filmy.sk, komedie-filmy.sk, mysteriozne-filmy.sk, rodinne-filmy.sk, romanticke-filmy.sk, scifi-filmy.sk
OK