Koperník  (1973)

Kopernik 
128 min   62%
Réžia: Ewa Petelska, Czeslaw Petelski
Krajina: Nemecko
Popis na CSFD
Biografia veľkého poľského astronóma Mikuláša Kopernika (Andrzej Kopiczynski) bola nakrútená v koprodukcii s NDR k 500. výročiu majstrovho narodenia. Film nás zavedie späť v čase, kedy sa mladý Mikuláš učil na univerzitách v Krakove a v Taliansku. Potom sa vracia späť do krajiny a pracuje vo Fromborku. Organizuje obranu a bojuje za biskupstvo Olsztyn počas vojny s Rádom nemeckých rytierov. Jeho skutočnou vášňou je však skúmanie hviezd a formulovanie hypotéz v oblasti astronómie. Nie je mu predurčené získať slávu a bohatstvo počas života a uvidieť vydanie svojho životného diela. Jeseň života preto strávi v chudobe a opustený.(bjjoba)
Celý popis

Réžia
Ewa Petelska, Czeslaw Petelski
Scénar
Jerzy Broszkiewicz
Trvanie filmu
128 min

Hodnotenie
62% (3.1) z 1 hodnotení
IMDB rating
7
Popis
Film Kopernik sa točil v roku 1973. Hodnotenie je 62%. Trvanie filmu je 128 min. Hlavné postavy si zahrali Andrzej Kopiczynski, Barbara Wrzesinska, Czeslaw Wollejko.
Názov
Koperník 1973

Diskusia k filmu Koperník

Žiadne komentáre
Pre možnosť komentovať sa prosím prihláste
Prihlásenie / Registrácia
Kam ďaľej
Zdroje
IMDB Link
Dnes 1 zobrazení
29. 07. 2016


Ďaľšie filmy 1973

Naše stránky uvedené nižšie používajú súbory cookies, ktoré nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Viac info
Stránky: akcne-filmy.sk, animovane-filmy.sk, dobrodruzne-filmy.sk, dokumentarne-filmy.sk, drama-filmy.sk, fantasy-filmy.sk, historicke-filmy.sk, horory-filmy.sk, komedie-filmy.sk, mysteriozne-filmy.sk, rodinne-filmy.sk, romanticke-filmy.sk, scifi-filmy.sk
OK