Dvanásť stoličiek  (1971)

Dvanáct křesel
12 stulev 
161 min   74%
Réžia: Leonid Gajdaj
Krajina:
Popis na CSFD
Najlepšia filmová adaptácia slávneho satirického románu Dvanásť stoličiek Iľju Iľfa a Jevgenija Petrova. V turbulentnom Rusku dvadsiatych rokov, v dobe tzv. NEPu (Novej ekonomickej politiky), sa Veľký kombinátor Ostap Bender a bývalý šľachtic Hyppolit Matvejevič Vorobjaninov vydávajú na strastiplnú honbu za dvanástimi stoličkami Vorobjaninovej svokry, ktorá počas revolúcie do jednej z nich ukryla svoje brilianty. Situácia je však oveľa ťažšia, ako sa na začiatku zdalo - úradná moc stoličky skonfiškovala a tie sú teraz roztrúsené po celom Rusku.  Po ceste za nimi musia Ostap so svojim spoločníkom čeliť mnohým nástrahám, zažívajú nevídané dobrodružstvá a stretávajú celú galériu komických postáv.(STV)
Celý popis

Réžia
Leonid Gajdaj
Soundtrack
Alexandr Zacepin
Trvanie filmu
161 min

Hodnotenie
74% (3.7) z 1 hodnotení
CSFD
73%
IMDB rating
9
Popis
Film Dvanásť stoličiek je z roku 1971. Hodnotenie je 74%. Trvá 161 min. V hlavných úlohách Archil Gomiashvili, Sergey Filippov, Mikhail Pugovkin.
Názov
Dvanásť stoličiek 1971

Diskusia k filmu Dvanásť stoličiek

Žiadne komentáre
Pre možnosť komentovať sa prosím prihláste
Prihlásenie / Registrácia
Kam ďaľej
Dnes 0 zobrazení
23. 02. 2017


Ďaľšie filmy 1971

Naše stránky uvedené nižšie používajú súbory cookies, ktoré nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Viac info
Stránky: akcne-filmy.sk, animovane-filmy.sk, dobrodruzne-filmy.sk, dokumentarne-filmy.sk, drama-filmy.sk, fantasy-filmy.sk, historicke-filmy.sk, horory-filmy.sk, komedie-filmy.sk, mysteriozne-filmy.sk, rodinne-filmy.sk, romanticke-filmy.sk, scifi-filmy.sk
OK