Partner.  (1968)

Partner 
105 min   74%
Réžia: Bernardo Bertolucci
Krajina: Taliansko
Popis na CSFD
V roku 1968, roku neslávne známych študentských nepokojov v Paríži, natočil Bertolucci experimentálny film, silno ovplyvnený francúzskou novou vlnou a čiastočne aj Dostojevského Dvojníkom s názvom Il Sosi alebo Partner. Zložitá snímka skúma taliansku klímu 60. rokov, kde vládla ťažká kultúrna a politická kríza. Mladík Jakob (Pierre Clémenti), študent ovplyvnený Karlom Marxom a modernou filozofiou, sa snaží zmeniť povojnové Taliansko a so skupinou mladých idealistov plánujú rôzne akcie a zásahy. Trpí však duševnou chorobou, schizofréniou, navyše je bezhlavo zamilovaný do dcéry učitela miestnej univerzity, a preto si musí vybrať medzi láskou a revolučnými ideálmi zúriacimi v jeho duši. Bertolucci experimentuje s pohybmi a uhlami kamery, ponúka pestré farby a pôsobivú hudbu Ennia Morricioneho. Neprekračuje len hranice kinematografie, ale aj témy, ktoré boli v tom čase tabu - politika a sex.(jaklee)
Celý popis

Réžia
Bernardo Bertolucci
Soundtrack
Ennio Morricone
Scénar
Bernardo Bertolucci
Trvanie filmu
105 min

Hodnotenie
74% (3.7) z 1 hodnotení
CSFD
72%
IMDB rating
7
Popis
Tento nadpriemerný film Partner. bol natočený v roku 1968. Film je ohodnotený na 74%. Film má 105 min. Hlavné úlohy si zahrali Pierre Clémenti, Tina Aumont, Sergio Tofano.
Názov
Partner. 1968

Diskusia k filmu Partner.

Žiadne komentáre
Pre možnosť komentovať sa prosím prihláste
Prihlásenie / Registrácia
Kam ďaľej
Dnes 0 zobrazení
04. 07. 2016


Ďaľšie filmy 1968

Naše stránky uvedené nižšie používajú súbory cookies, ktoré nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Viac info
Stránky: akcne-filmy.sk, animovane-filmy.sk, dobrodruzne-filmy.sk, dokumentarne-filmy.sk, drama-filmy.sk, fantasy-filmy.sk, historicke-filmy.sk, horory-filmy.sk, komedie-filmy.sk, mysteriozne-filmy.sk, rodinne-filmy.sk, romanticke-filmy.sk, scifi-filmy.sk
OK