300 Spartans, The  (1962)

Bitva u Thermopyl
The 300 Spartans 
114 min   68%
Réžia: Rudolph Maté
Kamera: Geoffrey Unsworth
Krajina: USA
Popis na CSFD
V roku 480 pred n. l. ambiciózny, krutý a nemilosrdný perzský kráľ Xerxes (David Farrar) napadol Grécko so svojou obrovskou armádou aby rozšíril svoje impérium. Hrdinská sparťanská armáda je veľkou nádejou pre slobodné a jednotné Grécko a kráľ Leonidas (Richard Egan) sľúbi zhromaždeniu gréckych štátov, že obráni Termopylskú tiesňavu, jedinú cestu po súši, ktorou sa dá dostať do Atén. No je zradený sparťanskými politikmi a zostane sám so svojou osobnou armádou 300 bojovníkov. Keďže Leonidas je skvelý vojak a stratég, ubráni Termopyly až kým podvratný pastier kôz nevyzradí kráľovi Xerxesovi tajný chodník vedúci do tyla Leonidasovej armády.(matriosa)
Celý popis

Réžia
Rudolph Maté
Kamera
Geoffrey Unsworth
Trvanie filmu
114 min

Hodnotenie
68% (3.4) z 1 hodnotení
CSFD
69%
IMDB rating
7
Popis
Tento nadpriemerný film 300 Spartans, The je z roku 1962. Hodnotenie je 68%. Trvá 114 min. Hlavné postavy si zahrali Richard Egan, Ralph Richardson, Diane Baker.
Názov
300 Spartans, The 1962

Diskusia k filmu 300 Spartans, The

Žiadne komentáre
Pre možnosť komentovať sa prosím prihláste
Prihlásenie / Registrácia
Kam ďaľej
Dnes 0 zobrazení
01. 05. 2016


Ďaľšie filmy 1962

Naše stránky uvedené nižšie používajú súbory cookies, ktoré nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Viac info
Stránky: akcne-filmy.sk, animovane-filmy.sk, dobrodruzne-filmy.sk, dokumentarne-filmy.sk, drama-filmy.sk, fantasy-filmy.sk, historicke-filmy.sk, horory-filmy.sk, komedie-filmy.sk, mysteriozne-filmy.sk, rodinne-filmy.sk, romanticke-filmy.sk, scifi-filmy.sk
OK